Tanıtım Filmi Çekimi - Vusto
Pre Prodüksiyon Nedir?
Pre Prodüksiyon Nedir?
Mart 29, 2022
Çekimlerde Prompter Kullanmanın Avantajları
Çekimlerde Prompter Kullanmanın Avantajları
Temmuz 1, 2022

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Çekimi

İster küçük bir işletmeniz isterseniz de binlerce çalışanı olan bir işletmeniz olsun, yaptığınız çalışmaları ve sunduğunuz hizmetleri görsel bir yolla anlatmak büyük önem arz eder. Çünkü insanlar artık bir şeyler okumaktansa izlemeyi tercih ediyor. Bu yüzden işletmeniz için tanıtım filmi çekimi günümüz şartlarında artık bir vazgeçilmezdir. Bu yazımızda “kaliteli bir tanıtım filmi nasıl olmalı?” bunu ele alacağız.

Tanıtım Filmi Çekimi
Tanıtım Filmi Çekimi

Firma Tanıtım videosu

Bir firmanız var ya da bir firmanın pazarlama biriminde çalışıyorsunuz. Dünyadaki en kaliteli ürünü de üretseniz, en kaliteli hizmeti de verseniz kendinizi ve yaptıklarınızı tanıtamadıktan sonra yeni pazarlar açmak oldukça zordur.

İşte bu yüzden hangi sektör olursa olsun, firma tanıtım filmi çok önemlidir.

Elbette hem çekim kalitesi hem de pre prodüksiyon yani çekim öncesindeki planlama kısmı firma tanıtım filmlerinde çok önemlidir. Sonuçta bir video da olsa, firmanızı ve yaptıklarınızı anlatan; kurumsal kimliğinizle bağdaşan bir sonuç ortaya çıkmalı.

Fabrika Tanıtım Filmi

Fabrika tanıtım filmi, üretim yaptığınız fabrikanızın kapasitesini gösterebilmek, üretim bandınızı anlatabilmek ve varsa fabrikanızda kullandığınız makineleri göstermek için en etkili yöntemdir.

Fabrikanın tanıtım videosu çekiminde genellikle drone destekli görüntüler, üretim sırasında yapılan işlemlerin detay görüntüleri ve fabrikanın işleyişi gösterilir.

Daha sonrasında bu görüntüler, istenilen dillerde altyazılı ya da seslendirmeli olarak post prodüksiyona tabii tutularak son haline getirilir ve web sitenizde yayınlayabilir, katıldığınız fuarlardaki standınızda gösterebilirsiniz.

Kurumsal Tanıtım Filmi

Kurumsal Tanıtım Filmi

Hangi sektörde olursa olsun, kurumsal tanıtım filmi her şirketin ihtiyacı. Özellikle güven sağlamak, yaptığınız işleri gösterebilmek ve şirketinizi anlatabilmek için başvurabileceğiniz en güzel yöntemdir.

Kurumsal tanıtım filmi genelde şirketin genel merkezinde çekilir ve kimi zaman oyunculara da yer verilir.

Tanıtım filmi çekimi işleyişi genelde şu şekilde ilerler;

  • Şirketinizin neler yaptığı, hangi sektörlerde faaliyet gösterildiği prodüksiyon ekibi tarafından detaylıca not edilir,
  • Tanıtım filminde verilmek istenen mesaj ve kullanılacak kurumsal dile karar verilir
  • Prodüksiyon şirketi bu bilgiler ışığında akış, moodboard, storyboard ve senaryo çıkarır
  • Tanıtım filmi çekilecek şirket, bu akış ve senaryoda varsa düzeltmelerini iletir, sonrasında prodüksiyon aşamasına geçilir.
  • Çekimin yapılacağı günler için şirketteki kişilere bilgi verilir ve şirket merkezindeki düzenlemeler yapılır.
  • Çekimler, planlanan senaryoya ve shotliste göre yapılır ve post prodüksiyon aşamasına geçilir.
  • Bu aşamada video kurgulanır, alt yazı eklenir, seslendirme yapılır ve color grading yapılarak tanıtım filmi teslim aşamasına gelir.

Animasyon Kurumsal Tanıtım Filmi

Eğer bir yazılımı, hizmeti, soyut bir kavramı tanıtacaksanız ya da çekimi imkansız/çok pahalı olacak bir tanıtım filmi olacaksa animasyon kurumsal tanıtım filmi en doğru tercihtir.

Burada da yine şirket tarafından brief alınır, karakter çizimleri yapılır ve animasyon aşamasına geçilir. Bütçeye göre animasyon tanıtım filmi 2 boyutlu ya da 3 boyutlu olabilir.

Örnek olarak, Extreme Networks için hazırladığımız animasyon kurumsal tanıtım filmine göz atabilirsiniz.

Tanıtım Filminin Hazırlanması

Markanıza yapacağınız her yatırım gibi, tanıtım filmi çekimi de önemli bir yatırımdır. Kurumsal tanıtım filmi hazırlama aceleye gelmemeli, güzel ve detaylı bir şekilde planlandıktan sonra hayata geçirilmelidir.

Bu aşamada da deneyimli, farklı bakış açısına sahip ve profesyonel tanıtım filmi ekibi ile çalışmak çok önemlidir. Yaptıracağınız yanlış bir tanıtım filmi hem sizi hem de markanızı yıpratabilir, harcadığınız paranın geri dönüş süresini uzatabilir.

Tanıtım Filmi Çeken Firmalar

Vusto Prodüksiyon da tanıtım filmi çeken firmalar arasında yer almaktadır. Özellikle güçlü senaryo ve üretim ekibi ile en ince ayrıntısına kadar planlayarak, hedef kitlenize tam olarak ulaşmanızı ve iş kapasitenizi artırmanızı sağlayacak tanıtım filmi hazırlıyoruz.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Her şirketin, markanın istekleri ve yapılacaklar farklı olacağı için tanıtım filmi fiyatları hakkında genel bir kanıda bulunmak imkansızdır. Prodüksiyon şirketi, sizin isteklerinize göre en optimum çözümü en optimum bütçeyle çözebilmek için çalışmaktadır.

Sizler de tanıtım filmi fiyatı için teklif almak isterseniz aşağıdaki formdan bize ulaşabilir, ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.