Video Prodüksiyon Ajansı Ne İş Yapar? - Vusto
Sosyal Medyada Videonun Önemi
Şubat 5, 2021
Sosyal Medyada Videonun Önemi
Şubat 5, 2021

Video Prodüksiyon Ajansı Ne İş Yapar?

Vusto Video Prodüksiyon Ajansı

Pazarlama sektöründe önemli bir işlevi bulunan video prodüksiyon ajansı, video içeriklere gösterilen ilgiyi firmaların lehine kullanmayı amaçlıyor. Video tanıtımlarını kullanamayan firmalar, kendini duyurmada ve rekabet etmede zorlanıyor. Çünkü internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu alacağı bir ürün ya da hizmetle ilgili araştırma yaparken videolardan daha çok yararlanıyor. 2019 yılında yapılan bir araştırma, kullanıcıların %59‘unun öncelikle videoları izlediğini, kalan kısmının ise metin ve fotoğraflardan faydalandığını gösteriyor.

Video prodüksiyon ajansı, tüm enerjisini kreatif video içerikleri üretmek ve bunları yaymak için kullanıyor. Dünyanın yarısından fazlası sosyal medyayı etkin olarak kullanırken geçirdiği zamanın çoğunluğunu video içeriklere ayırıyor. Çünkü video içerikler az zamanda çok bilgi veriyor ve daha fazla eğlendiriyor. Pazarlama uzmanlarının belirttiği üzere tanıtım süreçlerinde mutlaka videolardan yararlanmak gerekiyor. Video prodüksiyon ajansları, iş ortaklarının fikirleri doğrultusunda popüler içeriklere üreterek firmaların bilinirliğini arttırıyor.

Video Prodüksiyon Ajansı Hangi İçerikleri Üretir?

Tanıtım çalışmalarında videoları kullanan firmaların satışlarında belirgin artış gözleniyor. Video prodüksiyon hizmeti alan internet sitelerinin ziyaretçi sayıları iki katına çıkarken, YouTube kanallarının izlenme sayıları %70 oranında artıyor.Ajans, firmaların videolarla ilgili gelen tüm isteklerine hızlı, makul, yaratıcı ve efektif içeriklerle cevap veriyor. Video prodüksiyon şirketi kapsamında verilen hizmetleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Reklam videoları
  • Tanıtım filmleri
  • Animasyon İçerikler
  • İnfografik Videolar
  • Kurumsal Videolar
  • Eğitsel Videolar
  • Belgesel Çekimleri
  • Blog Videoları

Video Prodüksiyon Ajansları İçerikleri Nasıl Üretir?

Video prodüksiyon ajansları firmaların potansiyel kitlesini harekete geçirmek ve daha fazla etkileşim kurmak için uğraş veriyor. İstenilen güzellikte ve özellikte bir videonun ortaya çıkması için kapsamlı bir hazırlık aşamasından geçiliyor. Video prodüksiyon ajansları; öncelikle kurumlardan bilgileri derliyor, çekim alanları belirleniyor, sinopsis ve storyboard çıkarılıyor. Ödüllü metin yazarları tarafından hazırlanan metinlerden sonra senaryo çıkarılacak ilgili firmanın görüşüne sunuluyor.

Video prodüksiyon hizmetinin son aşamasında ise içerik kurgusu oluşturuluyor ve seslendirmeler yapılıyor. Video prodüksiyon şirketi renk ve ses düzenlemelerini yaptıktan sonra video geçişlerini ayarlayarak videoya son halini veriyor. Video prodüksiyon ajansı tarafından tasarlanan içeriklerin başarısı da burada ortaya çıkıyor. Çünkü ajanslar; yeni yazılımları, teknolojik donanımları ve deneyimi bir araya getiriyor.

Neden Video Prodüksiyon Ajansı İle Çalışmalıyım?

Firmaların video içeriklerin gücünü kabul etmesiyle birlikte video prodüksiyon hizmeti veren firma sayısında artış görülüyor. Yerel ya da ulusal düzeyde faaliyet gösteren birçok ajans, video içerik üretmeye çalışıyor. Ancak video ve animasyon üretmek ile baskı ürünleri üretmek arasında büyük fark bulunuyor. Video prodüksiyon ajansı, sadece video içeriklere odaklanıyor ve teknik donanımını buna göre geliştiriyor. Personelleri de videolar konusunda uzmanlaşıyor ve üst düzey yazılımlar kullanabiliyor.

Çizim, animasyon, karikatür, metin ve müzik alanındaki verileri hızlı bir şekilde üretip hazırlayan video prodüksiyon ajansları, bunları doğru bir senaryo dahilinde birleştiriyor ve çeşitli video teknikleri ile izleyicilerin videoya odaklanmasını sağlıyor. Herkesin video reklam ya da tanıtım filmi yaptırdığı bir dönemde alelade videolar yerine özel dokunuşlar içeren videoları tercih etmek gerekiyor. Bunun yolu da tüm dinamiklerini videolar için kullanan video prodüksiyon ajansı ile çalışmaktan geçiyor.

Video içeriklerin oluşturduğu sinerjiyi kullanmak ve pazar payınızı arttırmak için videolara ağırlık vermeli ve bunu sürekli hale getirmelisiniz. Deneyimli kadrosu ve sinema kalitesindeki ekipmanları ile Vusto Prodüksiyon olarak profesyonel video hazırlamada sizlere hizmet veriyor. Değişimi yaşamak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.